Kategoriler
Düğün Hazırlık

Makyaj Studyosundan Makyaj Önerileri

Doğru makyajın sırları

Makyaja başlamadan önce yapacağınız ilk şey cildinizi size en uygun temizleyici ile temizlemek ve yine cilt tipinize uygun bir krem ile nemlendirmektir

Çabuk makyaj yapmanın sırları

Çok az bir zamanınız var ve hemen evden çıkmanız gerekiyor.Peki bu durum da makyajınız ne olacak?

İşte size, adım adım hızlı makyaj önerileri:

Teniniz

Cildiniz donuksa kayısı ve bej tonlarındaki renkler öncelikli olsun.

Göz altlarınızda morluklar, yüzünüzde sivilce ve kızarıklıklar varsa mutlaka bir kapatıcı kullanın. Rengi cildinizden bir ya da iki ton açık olmalı.

Kapatıcıyı parmaklarınızla cildinize iyice yedirin.

Fondöteninizi uygulayın. Fondöten rengini cildinizle aynı tonda veya yarım ton daha açık seçin.

Büyük bir fırça ile pudranızı ve allığınızı sürün.

Gözler

Üst göz kapağınızın tamamına göz farını sürün.

Gözleriniz koyu renk ise ideal far renkleriniz bej ve sedef tonlarıdır. Açık renk gözlerde her renk rahatlıkla kullanılabilir. Gri, siyah ve kahverengi derin bir bakış; mavi ve yeşil tonları ise daha genç bir görünüm verir.

Gözleriniz büyükse göz içine, küçükse kirpik diplerinden kalem çekin. Pamuklu çubuk ile çizgiyi dağıtıp gölge oluşturun.

Kirpiklerinizi tarayın ve iki kat rimel sürün.

Dudaklar

Dudak kalemi kullanıyorsanız, rujunuza uygun bir renkle dudaklarınızı çevreleyin ve kalemi ya parmağınızla yada pamuklu çubukla dağıtın

Fırça ile rujunuzu sürün.Fırça rujdaki fazla yağı alır ve kalıcılığını arttırır. Dudaklarınızın tam ortasına bir parça parlatıcı ekledikten sonra hazırsınız demektir.

 

***       ***

 

Bu hataları sakın yapmayın!

Göz kalemi: Gözlerinizin sadece dışına kalem çekmek onları olduğundan daha küçük gösterir. Kalemi gözlerinizin iç köşesinden, kaşlarınıza doğru uzanan dış köşeye kadar çekin.

Allık: Çok parlak, çok koyu ya da çok soluk gölgelerden uzak durun. Yüzünüzdeki uyumsuzlukları allıkla kapamaya çalışın. Eğer allık işe yaramıyorsa yanlış rengi kullanıyorsunuz demektir. Allığı elmacık kemiklerinizde kullanın. Eğer cildiniz yağlıysa içinde portakal pigmenti olmayan bir allık seçin.

Ruj: Ruj almaya gittiğinizde makyajlı olmamaya dikkat edin. Böylece teninize uygun renkleri daha kolay anlayabilirsiniz. Ruj renklerini elinizde denemeyin çünkü dudağınızın vereceği gölgeyi yakalayamazsınız.

 

***     ***

 

BRONZ TEN VE KİRAZ DUDAKLAR ELDE ETMENİN PÜF NOKTALARI

Bronzlaştırıcınızı şeffaf bir dudak parlatıcısıyla eşleştirmek yerine, kiraz rengi rujlara yönelin. Bronz tenin nötr renkte bir dudak parlatıcısıyla mükemmel eşleştiğini düşünseniz de, bu sefer capcanlı bir ruj deneyin, sonucu beğeneceksiniz. Bronzun sıcaklığı dudağınızdaki hayat dolu renkle başarılı bir kontrast yaparak sizi son derece seksi bir görünüme kavuşturacak. Üstelik kırmızı tonlarındaki parlak renkler bronz tenin sağlıklı görünümünü vurgulayıp, size daha dikkat çekici bir ifade kazandıracaktır. Başlangıç olarak bronz rengi, yanaklarınızdan başlayarak şakaklarınıza doğru sürün. Sonra rengi, alnınıza, burnunuza ve çenenize de uygulayın. Çilek rengi bir dudak kalemiyle dudağınızın içini doldurun.Bir kat kalem sürerseniz, parlatıcınız daha kalıcı olacaktır. Kalemi kullandıktan sonra, dudaklarınıza canlı tonda bir parlatıcı sürün. Yüz ve dudaklarınızı bu şekilde ön plana çıkardıktan sonra, gözleriniz için nötr bir renk kullanın. (koyu erik rengi gibi)

BUĞULU BAKIŞLARA NE DERSİNİZ?

Buğulu bakan bir çift göz, seksilik bakımından, bir büstiyer veya mini etekle eş değerdir.Göz altınızı teninizden bir yada iki ton ile aydınlatın.Gözün üst kapağının içine alta koyu kahve göz kalemi sürün.Gözün alt dış çizgisine de çok az kalemi geçin ve pamuklu çubukla onu gölge gibi dağıtın.Çekiciliğinizi dayanılmaz kılmak istiyorsanız da, buğulu bakışlara uçuk pembe dudaklar ekleyin. Pembenin sıcaklığı gözdeki karanlık gölgelerle dramatik bir kontrast oluşturuyor

Yüzünüzdeki güçlü silah: Kaşlarınız!
Yüzünüzdeki ifadeyi ve bakışlarınızın etkisini güçlendirecek en önemli silahlardan biri, kaşlarınız…

Tabiki yüzünüze uygun olarak biçimlendirilmişlerse!
Peki bunu nasıl mı tespit edeceksiniz?
– Kaşlarınızı yüzünüze en uygun şekilde biçimlendirmek için elinize uzun bir çubuk, kalem vs. alıp aynanın karşısına geçin.
– Çubuğu burun deliğinin yanından ve göz pınarından geçecek şekilde dik tutun. Kaşınız çubuğun gösterdiği noktadan başlamalıdır.
– Çubuğu burun deliğinin yanından kaldırmadan gözbebeğinin üzerinden çapraz olarak uzatın. Çubuğun gösterdiği nokta kaşınızın ideal kavis noktasıdır.
Düğün Makyajı sırasında ufak bir kaş fırçası ile kaşlarınızı fırçalayıp şekillendirmeyi ihmal etmeyin.
– Eğer kaşınızda düzeltme yapacaksanız; koyu kahverengi veya füme renkli bir kaş kalemi ile önce ince ince küçük çizgiler halinde boyayıp, sonra fırça ile dağıtın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir