Kategoriler
Düğün Hazırlık

HAYALİNİZDEKİ SAÇ MODELİNİN ZAMANI!

HAYALİNİZDEKİ SAÇ MODELİNİN ZAMANI!

İşte hayallerinizi süsleyen saç modelinin gerçekleşmesi artık çok yakın. Düğününüzde mükemmel olmayı ve kusursuz bir görünüm sergilemeyi düşünüyorsunuz. Bunu gerçekleştirmenin en önemli şartlarından biri, hatta belki de en önemlisi çok şık bir saç modelidir. Tabii sadece saç modeli yetmez! Unutmayın siz gelinsiniz! O şık tasarlanmış saçınızın üstünde bir de mükemmel bir taç sizi o gecenin prensesi olarak yüceltecektir. Tabii ki, tacın seçimi de gelinliğiniz, saç modeliniz ve düğün ortamının özellikleri hesaba katılarak yapılmalıdır. Gelin başı tasarımı yapmak her kuaförün harcı değildir. Sonra pişman olmamak için, bu konuda işinin uzmanı olan bir kuaför seçmelisiniz. Gelin başı söz konusu olduğunda fiyatlar biraz daha yükselmektedir. Ancak hayatta bir kez olacak ve resimlerinizde bir ömür boyu sizle yaşayacak olan düğününüzde mükemmel görünmek her şeyden daha değerli olsa gerek.

“Tanıdık” laflarına aldırmadan o en güzel gününüzde sanatını size en iyi şekilde yansıtacak olan kuaförü seçin. Bir çok gelinin asil görünümünden ötürü topuzu tercih ettiğini biliyoruz. Ancak siz yine de kuaförünüzün fikrini de alın. Özellikle her saç modelinin her yüze gitmediğini aklınızdan çıkartmayın. Eğer seçiminiz topuzdan yana ise, damatla olan boy farkını da düşünün. Boy farkı eşit veya çok azsa, hatta gelin daha uzunsa topuz biraz daha geriye doğru yapılmalıdır. Kuaförünüz tasarımı yaparken gelinliğinizi ve aksesuarları da görmek isteyecektir. Bu iyi bir uyum için gereklidir.

Gelinliğinizi kuaförde giymek iyi bir tercihtir. Bu arada saçınızın düğün süresince bozulmayacağı konusunda da kuaförünüzden garanti isteyin. Tabii kuaförünüzde iyi bir makyöz de bulunmalıdır. Randevu alırken kesinlikle toleranslı davranın. İşinizin bitmesi muhakkak uzayacaktır!

BAZI ÖNEMLİ NOKTALAR

  • Kuaförünüzden 10 – 15 gün önceden randevunuzu alın.
  • Kuaförünüzle düğün gününden bir gün önce görüşüp randevunuzu netleştirin.
  • Kuaförünüze gelinlikçinizden aldığınız aksesuarları götürün.
  • Gerekiyorsa önceden bir deneme saçı yaptırmayı tercih edebilirsiniz.
  • Kuafördeki işinizin ne kadar süreceğiyle ilgili programı önceden düzenleyin.
  • Kuaförünüzde gelinliğinizi giyebileceğiniz uygun bir yer olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir