Kategoriler
Düğün Hazırlık Evleneceklere Öğütler

Düğün Hazırlıkları Listesi Yaptınız Mı ?

Düğün Hazırlıkları Listesi Yaptınız Mı ?

Kendinizi evliliğe hazır hissediyorsanız ve artık zamanının da geldiğini düşünüyorsanız fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız. Bu yazımız tam da size göre o zaman. Sizin için yapacaklarınızın listesini hazırladık.

Düğününüze en az 6 ay kala ( Bu süreç aile yapınıza göre de değişebilir.)

  • Evlilik düşüncenizi aileniz ile paylaşın. İlk etapta olumlu olmayabilir de bunu da göz önünde bulundurun. Hatta bunu düşünerek planlama listenizde yer ayırın.
  • Ailenize düşüncenizi paylaştıktan sonra, isteme faslına geçin. Çiftler için en heyecan verici andır. Çiftler o gün yerinde duramazlar. Tatlı telaş dedikleri olayı o gün doya doya yaşarlar. Herkese tebessüm ederler, fakat neye neden güldüklerini bile anlamazlar. O gün ne yediklerini, kimin ne konuştuğunu bile kimi zaman unuturlar. Kimi aileler 1 kerede anlaşırken, kimi ailede kız evi naz evi diyerek erkek tarafını biraz süründürür. Bu süreci de göz önünde bulundurun. Tabi bu tarz olaylarda, çiftler karamsarlığa düşer tabiri caizse ölüp ölüp dirilirler. Daha sonra kız tarafı tamam dedikten sonra rahat bir nefes çekilir.
  • İsteme olayını atlattıktan sonra.. Söz – nişan evreleri gelir. Genelde söz istemede ailelerin kendi aralarında küçük bir törenle kutladıkları olaydır. Bazı gelin adayları söz – nişan ayrı ayrı yapmaktansa sadece nişan yapmayı tercih eder. Hem daha az masrafsız hem de daha az yorucudur. Ama isteyen gelin adayları da hem sözü hem nişanı ayrı ayrı yapar. Tamamen size kalmış bir durumdur.
    Eğer söz – nişan yapılacaksa tarihi ve zamanı belirlemek için konuşulur ve planlaması yapılır.
  • Söz – Nişan süreçlerini de atlattıktan sonra, düğün tarihinizi belirleyip düğününüzü nasıl yapacağınıza karar verin.
  • Düğün mekanlarını araştırmaya başlayın, içinize sinen düğün mekanını bir an önce rezerve edin. Hem istediğiniz zamana boş yer bulmama ihtimaliniz var hem de erken rezervasyondan indirim hakkı kazanabilirsiniz.
  • Düğün mekanınıza karar verdikten hemen sonra kına mekanınızı araştırın. Kına mekanınızı da erken tutmanızda fayda var.
  • Kına ve düğün mekanınızı ayarladıktan sonra, evleneceğiniz tarihin 6 ay içerisindeyseniz eğer nikah tarihinizi alın.

Alıntı : www.enuygunfirmalar.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir